- Zaujalo vás téma pěstounské péče?
- Chtěli byste se stát pěstouny a nabídnout dětem, které nemohou vyrůstat ve své rodině bezpečný domov?
Centrum pro rodinu a sociální péči vám může poskytnout informace nejen o procesu zprostředkování pěstounské péče, ale také nabídnout doprovázení v průběhu péče o svěřené dítě.
Jak probíhá proces zprostředkování náhradní rodinné péče?
- Zájemce podá žádost o zprostředkování pěstounské péče u sociální pracovnice oddělení náhradní rodinné péče obecního úřadu obce s rozšířenou působností.
- Sociální pracovnice shromáždí podklady pro zprostředkování a založí spisovou dokumentaci o zájemci, kterou později postoupí se svým vyjádřením krajskému úřadu.
- Krajský úřad zajistí zájemcům psychologické vyšetření, posouzení žádosti posudkovým lékařem a účast na odborné přípravě k přijetí dítěte do rodiny.
- Na základě závěrů z odborného posouzení krajský úřad zařadí zájemce do své evidence pro účely zprostředkování pěstounské péče.
- Krajský úřad vede také evidenci dětí, pro které se hledá nová náhradní rodina. Výběr rodiny pro konkrétní dítě závisí na potřebách tohoto dítěte a schopnosti zájemců tyto potřeby naplnit.
- Vybraní zájemci jsou krajským úřadem podrobně seznámeni s dokumentací dítěte a následně je jim zprostředkováván osobní kontakt s dítětem do konečného převzetí do péče.
Další informace
Více o zprostředkování náhradní rodinné péče můžete nalézt na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky: www.mpsv.cz
Kontakt
V případě dotazů kontaktujte vedoucí Služeb určených pěstounským rodinám:
- Miriam Pallová, DiS.
- miriam.pallova@crsp.cz
- 518 328 817 (kancelář)
- +420 / 603 566 008