Služby určené pěstounským rodinám

Vzdělávání

Prostor pro setkávání, sdílení a vzdělávání v uzavřené skupině pod vedením odborníka a klíčového pracovníka, vždy na téma související s výkonem pěstounské péče. 

Nabízíme moderní možnost e-learningového vzdělávání, které můžete absolvovat z pohodlí domova. Stačí vám jen přístup k internetu a zvolit si téma, které vás zajímá.

Intenzivní víkendové vzdělávání, jehož obsahem jsou aktuální témata pěstounské péče, besedy s odborníky, prostor pro čas strávený s rodinou a odpočinek.

Dopolední, odpolední či víkendové vzdělávací semináře jsou realizovány v našich vzdělávacích prostorách pod vedením odborníka na dané téma.

Multifunkční metoda založená na senzorické stimulaci, která napomáhá navodit pocit klidu, uvolnění, bezpečí a relaxace. Probíhá ve speciálně upraveném prostředí.

Doučování dětí z pěstounských rodin dle jejich individuálních potřeb v pravidelných termínech v domácím prostředí nebo na jiném dohodnutém místě.

Pěstounům, ale i ostatním členům náhradních rodin nabízíme možnost zapůjčit si literaturu týkající se náhradní rodinné péče, výchovy dětí, psychologie, pedagogiky apod.