Služby určené pěstounským rodinám

Knihovna

Pěstounům i ostatním členům pěstounských rodin nabízíme možnost zapůjčit si odbornou literaturu týkající se problematiky náhradní rodinné péče, výchovy dětí, psychologie, pedagogiky apod. Vybrat si můžete v menu v levém sloupci. Pro lepší orientaci je literatura rozdělena do několika oblastí.

Pro pěstouny, kteří s námi mají uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče, lze samostudium odborné literatury započítat do povinného vzdělávání pěstounů. Rozsah započítaných hodin se pohybuje v rozmezí od 2 do 8 hodin za jednu knihu v závislosti na její náročnosti a velikosti obsahu.

Knihovnu se snažíme postupně rozšiřovat. Jelikož chceme, aby obsah knihovny odpovídal potřebám pěstounů, rádi přivítáme Vaše návrhy na konkrétní tituly, které byste si u nás rádi zapůjčili.

Podmínky zapůjčení literatury

Knihovna je určena pro pěstouny, kteří mají s CRSP uzavřenou dohodu o výkonu pěstounské péče, pro které je půjčování knih zdarma.

Knihy jsou k dispozici v kanceláři klíčových pracovníků.

V případě zájmu o zapůjčení odborné literatury kontaktují pěstouni svou klíčovou pracovnici, se kterou si individuálně domlouvají výpůjční dobu.

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »