Služby určené pěstounským rodinám

Podcast o pěstounské péči

V roce 2024 navazujeme na dva povedené díly podcastu o pěstounské péči z roku 2023 a přinášíme dva další díly zaměřené na odborný pohled na problematiku pěstounství.

První dva díly podcastu zaměřeného na samotnou pěstounskou péči vznikly díky projektu S pěstouny životem v roce 2023. Do nahrávacího studia jsme si pozvali dvě ženy, které mají zkušenost nejen s doprovázející organizací, ale také s dalšími odborníky a téma pěstounské péče se jich velmi dotýká.

Cíle podcastu

  • Zprostředkovat posluchačům odborný pohled na pěstounskou péči v ČR.
  • Informovat o možnostech a dostupné podpoře pro pěstouny.
  • Odbourávat mýty a předsudky ohledně pěstounství.
  • Motivovat zájemce o pěstounství.

Věříme, že podcasty přinesou užitečné informace široké veřejnosti a pomohou k většímu pochopení problematiky pěstounské péče.

1. díl: Být pěstounkou mi dává smysl

Můžete si poslechnout rozhovor s pěstounkou, která má v péči dvě děti. O tom, proč se rozhodla být pěstounkou, co je na této roli náročné a co ji naopak naplňuje a dodává sílu.

2. díl: Podařilo se mi získat dceru zpátky do péče

V druhém rozhovoru jsme si povídali s matkou dvou dětí. Starší dcera byla v batolecím věku svěřena do péče babičky, u které vyrůstala do deseti let. Ženě se pak narodil chlapeček a podařilo se jí, za podpory OSPOD, azylového domu i doprovázejících organizací, získat dceru zpět do péče.

Aktivity projektu „S Pěstouny životem“ jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.
brno-logo
Za finanční podpory Statutárního města Brna