Služby určené pěstounským rodinám

Podcast o pěstounské péči

V roce 2024 jsme navázali na dva povedené díly podcastu o pěstounské péči z roku 2023 a natočili jsme další dva díly zaměřené na odborný pohled na problematiku pěstounství.

První dva díly podcastu zaměřeného na samotnou pěstounskou péči vznikly díky projektu S pěstouny životem v roce 2023. Do nahrávacího studia jsme si pozvali dvě ženy, které mají zkušenost nejen s doprovázející organizací, ale také s dalšími odborníky a téma pěstounské péče se jich velmi dotýká.

Cíle podcastu

  • Zprostředkovat posluchačům odborný pohled na pěstounskou péči v ČR.
  • Informovat o možnostech a dostupné podpoře pro pěstouny.
  • Odbourávat mýty a předsudky ohledně pěstounství.
  • Motivovat zájemce o pěstounství.

Věříme, že podcasty přinesou užitečné informace široké veřejnosti a pomohou k většímu pochopení problematiky pěstounské péče.

Díly podcastu 2024

Inovativní metoda Snoezelen u pěstounských rodin

V dnešní epizodě podcastu se Zuzana Vintrová setkává s Monikou Janečkovou, aby společně představily inovativní metodu Snoezelen. Tato metoda, založená na smyslové stimulaci a relaxaci, nachází své uplatnění nejen v terapeutické praxi, ale i v prostředí pěstounských rodin. Obě odbornice se podělí o své zkušenosti s využíváním Snoezelenu při práci s dětmi a dospělými, a zároveň se zamýšlí nad jeho přínosy pro podporu emocionální pohody a budování vztahů. Připojte se k inspirativnímu rozhovoru plnému užitečných rad a poznatků.

Kratom nejen u dětí z pěstounských rodin

V této epizodě podcastu se zaměříme na kontroverzní téma kratomu, jeho užívání a vliv na děti a mladistvé, zejména z pěstounských rodin. Odborný pohled na tuto problematiku přinese psychoterapeut Roman Hloušek společně s Martou Zaoralová, pracovnicí v sociálních službách a peer konzultantkou. Diskutovat budou o rizicích, možnostech prevence i o tom, jak efektivně podporovat děti a jejich rodiny při řešení této výzvy.

Díly podcastu 2023

Být pěstounkou mi dává smysl

Můžete si poslechnout rozhovor s pěstounkou, která má v péči dvě děti. O tom, proč se rozhodla být pěstounkou, co je na této roli náročné a co ji naopak naplňuje a dodává sílu.

Podařilo se mi získat dceru zpátky do péče

V druhém rozhovoru jsme si povídali s matkou dvou dětí. Starší dcera byla v batolecím věku svěřena do péče babičky, u které vyrůstala do deseti let. Ženě se pak narodil chlapeček a podařilo se jí, za podpory OSPOD, azylového domu i doprovázejících organizací, získat dceru zpět do péče.

Aktivity projektu „S Pěstouny životem“ jsou podpořeny z dotačního programu Rodina.
brno-logo
Za finanční podpory Statutárního města Brna