Služby určené pěstounským rodinám
supr-e-learning-v-novem

SUPR e-learning v novém kabátě

Milí pěstouni, v radostí vám oznamujeme, že náš e-learningový systém prošel totální proměnou a od září je spuštěn v ostrém provozu. Věříme, že vzdělávání Služeb určených pěstounským rodinám, neboli SUPR e-learning v novém kabátě vám bude vyhovovat a budete se do něj rádi vracet!

SUPR e-learning v novém

V září 2022 jsme spustili nový e-learningový systém, který je uživatelsky přehlednější a celkově příjemnější. Spuštění předcházela revize všech kurzů a co nejlepší nastavení systému tak, aby vyhovoval především vám – pěstounům.

Přihlášení do kurzu v mnohém připomíná nákup na e-shopu. Každý kurz je opatřen návodem, jak postupovat. Zajímavé jsou také automatické funkce jako je oznámení o zapsání do kurzu nebo generované osvědčení. To Vám totiž “samo” přijde na e-mail ihned po ukončení kurzu.

Pro uživatele, kteří nemluví dobře česky, jsme e-learningové stránky opatřili tlačítkem pro překlad do několika jazyků. Sice nelze přeložit úplně všechno, co v kurzech naleznete, ale všechny výukové materiály lze stáhnout a v klidu (například za pomocí překladače, na který jste zvyklí) si vše přeložit.

Navštivte náš nový e-learning

elearning.sluzbypestounum.cz

Naši lektoři zároveň intenzivně pracují na nových kurzech, aby nabídka témat byla co nejširší.

Pokud jste pěstounem nebo pěstounkou, potřebujete si doplnit vzdělávání a nechcete nikam chodit, určitě si vyberete zde elearning.sluzbypestounum.cz.

Od 1. 1. 2022 i nadále platí pro účast na pohybových aktivitách (veškerá cvičení) povinnost prokázat bezinfekčnost O-N jednou z možností:

•  platný očkovací certifikát (od dokončení očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní a v případě osoby, která dovršila 18 let věku, zároveň nejvýše 270 dní nebo byla očkována posilovací dávkou) nebo
platný certifikát o prodělané nemoci nebo
při nedokončeném očkování = předložení potvrzení o očkování alespoň jednou dávkou plus PCR test (platnost 72 hodin) na recepci před aktuální lekcí; do doby plné vakcinace musí klient dokládat platný PCR test
• žádné jiné testy a potvrzení nelze bohužel uznat

Kontrola prokázání bezinfekčnosti dle aktuálně platných vládních nařízení bude probíhat od 14. 2 .2022 prostřednictvím aplikace k ověření platnosti certifikátů (čtečka QR kódů). Kontrola může být zopakována kdykoliv v průběhu pololetí. V případě, že v této souvislosti vznikne překážka na straně účastníka (neplatný certifikát), nelze uplatnit nárok na vrácení kurzovného dle storno podmínek.

Výjimky

  1. Děti do 12 let bezinfekčnost neprokazují.
  2. Samostatně test PCR dokládají pouze osoby ve věku 12–18 let a kontraindikovaní ze zdravotních důvodů (nutno doložit certifikátem).
  3. Do ostatních programů (do 20 osob) není třeba dokládat bezinfekčnost. Po dobu programu však platí povinnost ochrany nosu a úst.

Výjimky z nošení respirátorů

•  děti do zahájení školní docházky
•  cvičící osoby (po dobu cvičení)