Služby určené pěstounským rodinám
zvyseni-davek-pestounske-pece

Další zvýšení dávek PP od 1/2023

Od ledna 2023 nás čeká další zvýšení dávek pěstounské péče – příspěvku na pěstounskou péči a odměny pěstouna.

Milí pěstouni,

zdravíme vás v novém roce s pozitivní informací.

V souvislosti se zvýšením životního minima od ledna 2023, o kterém rozhodla dne 14. 12. 2022 vláda, a se zvýšením minimální mzdy (na 17 300 Kč) od ledna 2023, o kterém vláda rozhodla dne 21. 12. 2022, dojde rovněž k mírnému zvýšení některých dávek pěstounské péče. Zvýšení se týká příspěvku při pěstounské péči a odměny pěstouna. Konkrétní výše naleznete zde v přehledné tabulce.

První zvýšená výměra odměny pěstouna i příspěvku při pěstounské péči náleží za leden 2023 s výplatou v únoru 2023, Úřad práce ČR zvýšení provede automaticky, pěstouni nemusí o zvýšení žádat.

Přehled zvýšení dávek PP od 1/2023

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »