Služby určené pěstounským rodinám
supr-jak-mluvit-s-detmi-o-valce

Jak mluvit s dětmi o válce

Je to bolestně těžké, ale doba je taková, že po více než 70 letech míru jsme nuceni přemýšlet o tom, jak mluvit s dětmi o válce.

Vzhledem k tomu, že děti mají přístup k médiím, je téměř nemožné je ochránit před děsivými a matoucími světovými událostmi.

To, co říkáme našim dětem, závisí na jejich věku, otázkách, které kladou, a na našem vlastním politickém a morálním přesvědčení.

Ať už se cítíme ohledně toho, co se děje na Ukrajině jakkoliv, chceme povzbudit děti, aby se i nadále zajímaly o svět, vážily si mírových řešení problémů a bez obav za námi chodily s dotazy a obavami a důvěřovaly v to, že svět může být bezpečné místo.

Jak mluvit s dětmi o válce

ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО ВІЙНУ

(Jak) mluvit s dětmi o válce?

Živé vysílání nejen pro rodiče, skautské vedoucí nebo učitele

Můžeme vám pomoci?

Obraťte se na nás - tým SUPR

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »