Služby určené pěstounským rodinám
stante-se-pestounem

Kampaň Staňte se pěstounem

Na jižní Moravě žijí stovky dětí, které stále čekají na své pěstouny a náhradní domov. Právě proto vznikla kampaň Staňte se pěstounem na podporu a posílení pěstounství, jejíž cílem je dodat odvahu budoucím pěstounům a zprostředkovat jim pozitivní emoce, které s sebou péče o děti, které potkal nelehký osud, přináší.

Staňte se pěstounem

V rámci kampaně vznikly animace, plakáty, letáky, billboardy, můžete zahlédnout i spoty v televizi a na sociálních sítích. Ve spolupráci s ČRo Brno byl 8. 2. 2022 odvysílán komponovaný pořad na téma pěstounské péče, ve spolupráci s Českou televizí a dalšími kraji ČR vznikl 13dílný pěstounský seriál.

Novinkou jsou i takzvané Pěstounské pasy. Ty umožní pěstounským rodinám z Jihomoravského kraje navštěvovat sportovní a volnočasové aktivity zdarma nebo s výrazným zvýhodněním oproti běžnému vstupnému. V současné době je připravována finální podoba pasu, který bude možné využívat od 17. 3. 2022.

Kde zjistit více o kampani Staňte se pěstounem

Na webu pestounijmk.cz najdete veškeré informace o pěstounství, autentické příběhy pěstounů, videa, novinky a mnoho dalšího.

Další informace pak můžete sledovat na Facebookové stránce Pěstounská péče Jihomoravského kraje.

stante-se-pestounem

Pěstouni JMK

Portál o pěstounství v Jihomoravském kraji

Pěstounská péče Jihomoravského kraje

Facebooková stránka na podporu pěstounství v JMK

Jak probíhá proces zprostředkování náhradní rodinné péče

Centrum pro rodinu a sociální péči: pro zájemce o pěstounskou péči